II POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH
wtorek, 29 marca 2016 10:29

21 marca 2016r. w Niepublicznym Gimnazjum w Piszu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych "Żołnierze Wyklęci - Niezłomni Bohaterowie". Gimnazjaliści sześciu szkół powiatu piskiego rywalizowali zasobem wiedzy o partyzantach Zbrojnego Oporu Antykomunistycznego. W tegorocznym konkursie udział wzięło 17 laureatów eliminacji szkolnych, którzy wykazali się najwyższym poziomem wiedzy.

A1

Największą ilość punktów zdobyła Patrycja Kuźmicka - uczennica ZSP w Dąbrówce. W celu wyłonienia wicemistrza konkursu oraz trzeciej pozycji, konieczne było przeprowadzenie dogrywki, w której udział wzięło trzech gimnazjalistów. Spośród nich z dodatkowymi pytaniami najlepiej poradził sobie Wojciech Gulan z Gminnego Zespołu Szkół w Piszu (II miejsce) a tylko 0,5 punktu mniej uzyskała Paulina Kuźmicka z ZSP w Dąbrówce. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci książek "Dziewczyny wyklęte" Sz. Nowaka ufundowanych przez organizatora. Dodatkowo czołowa dwójka otrzymała płyty CD "Niewygodna Prawda" Tadka" Polkowskiego, ufundowane przez Pana Marka Jankowskiego właściciela Zakładu Produkcji Drzewnej PANBAH w Trzonkach. Zwycięzcy otrzymali również nagrody w postaci książek "Żołnierze Wyklęci" M. A. Koprowskiego, które ufundował Poseł na Sejm RP Pan Jerzy Małecki. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział i zapinki związane tematycznie z charakterem konkursu, przekazane dla młodzieży przez Naczelnika Delegatury IPN w Olsztynie dr Waldemara Brendę. Wszystkim fundatorom składamy serdeczne podziękowania.

A2

Za bardzo dobre przygotowanie młodzieży do konkursu podziękowania złożono opiekunom drużyn szkolnych: Marioli Mierkowskiej z Niepublicznego Gimnazjum ZDZ w Piszu, Marii Kozikowskiej z Gminnego Zespołu Szkół w Piszu, Janinie Florczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dąbrówce, Marcie Listowskiej z Gimnazjum Katolickiego w Piszu, Elizie Truszkowskiej z Gimnazjum Nr 1 w Piszu oraz Ireneuszowi Chmielewskiemu z Prywatnego Gimnazjum w Piszu.

20160321 105402

Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu była Pani Mariola Mierkowska, która od lat z pasją zaszczepia patriotyzm narodowy wśród gimnazjalistów, za co serdecznie dziękujemy.

PODZIĘKOWANIE
środa, 16 marca 2016 08:13

REKRUTACJA 2016/2017
czwartek, 25 lutego 2016 00:00

D 125 llYVS5Niepubliczne Gimnazjum w Piszu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku to bezpłatna szkoła o wysokiej jakości kształcenia i bogatej propozycji zajęć pozalekcyjnych. Mieści się w estetycznym budynku w centrum Pisza. Posiada nowoczesne klasopracownie. Jej atutem są klasy o małej liczebności uczniów, poczucie bezpieczeństwa w niewielkiej społeczności szkolnej. Najzdolniejsi uczniowie mają możliwość uzyskania stypendium naukowego.

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej. ZAPRASZAMY !!!

Wycieczka
piątek, 06 listopada 2015 12:43

W poniedziałek 2 listopada uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Piszu ZDZ w Białymstoku

wraz z opiekunami udali się na wycieczkę szkolną. Pierwszym miejscem odwiedzonym przez

gimnazjalistów była Twierdza Osowiec.Wędrówka po terenie Fortu I Twierdzy Osowiec trwała

blisko 2 godziny.Przewodnikiem naszej wycieczki był pan Mirosław Worona, z którego

inicjatywy została nadana w 1998 roku nazwa Osowiec - Twierdza. Pan Mirosław bardzo

zainteresował naszych uczniów historią Twierdzy Osowiec.W muzeum dzieci miały okazję

przymierzać mundury wojskowe oraz oglądać i robić pamiątkowe zdjęcia eksponatom.

Drugim etapem wycieczki było miasto Białystok, gdzie uczniowie z chęcią udali się do kina

na film pt. "Piotruś.Wyprawa do Nibylandii", a nastepnie do KFC, gdzie zjedli ciepły posiłek.

Około godz.18.30 grupa dotarła pod szkołę, skąd uczniowie udali się do domów.

Uczniowie uważają wycieczkę za bardzo udaną i chętnie pojechaliby na nią jeszcze raz.

TUŻ PRZED EGZAMINEM !
środa, 22 kwietnia 2015 00:00

P1012056Uczniowie III klasy Niepublicznego Gimnazjum w Piszu ZDZ w Białymstoku przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. W pierwszym dniu zmagań, młodzież była pozytywnie nastawiona na sukces i pełna optymizmu. Oby taki nastrój panował do końca i pomógł uzyskać wysokie wyniki !!!

IV TARGI SZKÓŁ WYŻSZYCH
czwartek, 16 kwietnia 2015 10:29

20150414 115521oWe wtorek 14 kwietnia młodzież Niepublicznego Gimnazjum w Piszu ZDZ w Białymstoku wzięła udział w IV Targach Szkół Wyższych, które odbyły się w Zespole Szkół Nr 1 w Piszu. Ofertę kształcenia zaprezentowało osiemnaście placówek edukacyjnych.

Celem przedsięwzięcia było umożliwienie uczniom klas trzecich gimnazjów oraz uczniom szkół ponadgimnazjalnych dostępu do informacji w zakresie kierunków i specjalizacji proponowanych przez uczelnie wyższe oraz pokazania jakie oczekiwania mają uczelnie wyższe przy przyjęciu na studia.Wczesna preorientacja zawodowa daje szansę na prawidłowy rozwój edukacji i kariery mlodzieży w przyszłości.

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 następna > ostatnia >>

sierpieñ 2016